fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Krzysztof Jurgiel

Krzysztof Jurgiel
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Kandydat na Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Krzysztof Jurgiel należy do grupy najwierniejszych Jarosławowi Kaczyńskiemu polityków, tzw. Zakonu PC. Z liderem PiS związał się na początku lat '90, gdy współtworzył z nim pierwszą partię prezesa Porozumienie Centrum. Pierwszy raz mandat poselski zdobył z list AWS (w skład którego wchodziło PC) w 1997 i w każdych kolejnych wyborach uzyskiwał reelekcję. Przed karierą parlamentarną Jurgiel działał w białostockim samorządzie.
Pełnił funkcję miejskiego radnego w stolicy Podlasia, później wiceprezydenta, a w końcu prezydenta tego miasta. Po zakończonej kadencji został wybrany radnym sejmiku podlaskiego. Choć Jurgiel nie miał większych związków z rolnictwem, w 2005 r. został szefem tego resortu w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Funkcję ministra pełnił do dymisji tego premiera, później zastąpił go Andrzej Lepper.
Jurgiel zasłynął też wygłoszeniem jednego z najdłuższych uzasadnień wniosku o wotum nieufności dla ministra. Przyszły szef resortu rolnictwa domagał się w 2013 dymisji Stanisława Kalemby z PSL. Polityk PiS przemawiał wtedy ponad sześć godzin.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA