fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Syn Kempy wystartuje w wyborach

Do Sejmu w najbliższych wyborach ma startować syn europosłanki Beaty Kempy - Cezary.
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Syn Beaty Kempy - Cezary chce zostać posłem. Ma znaleźć się na wrocławskiej liście Zjednoczonej Prawicy.

Cezary Kempa - jak informuje portal se.pl - ma 23 lata. Chce zostać posłem, bo uważa, że w Sejmie brakuje ludzi, którzy mogą reprezentować młode pokolenie.

- Dlatego postanowiłem startować. Nie uniknę porównań z karierą polityczną mamy, ale zapewniam, że chcę pracować na własny rachunek, żeby w Polsce żyło się jeszcze lepiej - wyjaśnia portalowi se.pl syn europosłanki.

Cezary Kempa ma znaleźć się na wrocławskiej liście Zjednoczonej Prawicy. Na razie nie wiadomo, na którym miejscu. - Nie zabiegałam o to, aby syn startował. To jego suwerenna decyzja – powiedziała w rozmowie z portalem europosłanka Beata Kempa.

Jej syn nie ma na razie zbyt dużego doświadczenia w polityce. - Ale od najmłodszych lat jest jej blisko - przekonuje jego matka. Wyznaje też, że wiele razy pomagał jej rozdawać ulotki wyborcze. - To polski patriota, wielbiciel żołnierzy wyklętych - dodaje europosłanka.

W ubiegłym roku Cezary Kempa chciał zostać radnym powiatu oleśnickiego, w którym leży Syców, rodzinna miejscowość europosłanki. Nie udało mu się. Startował z ostatniego miejsca na liście i zdobył nieco ponad 150 głosów. - Nie prowadził żadnej kampanii – przypomina jego matka.

We wrocławskim Prawie i Sprawiedliwości informacji o starcie Cezarego Kempy – jak donosi se.pl - nie przyjęto z entuzjazmem. Kandydaci obawiają się bowiem, że syn znanej polityk, zabierze im dobre miejsce na liście.

Europosłanka PiS ma dwoje dzieci. Poza synem Cezarym, także córkę Ninę. Na ślubie córki, który odbył się w październiku 2016 roku, a udzielał go sam ojciec Tadeusz Rydzyk, pojawili się wszyscy najważniejsi politycy PiS, w tym prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Już drugą kadencję posłem jest syn innego znanego polityka PiS Ryszarda Czarneckiego - 35-letni Przemysław. W 2010 bez powodzenia kandydował z ramienia tej partii do wrocławskiej Rady Miasta.

Rok później startował do Sejmu. Dostał 6222 głosy, ale mandatu nie dostał. Objął go trzy lata później zastępując w parlamencie Dawida Jackiewicza. A w kolejnych wyborach w 2015 roku dostał się już do Sejmu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA