fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Fundusz Odbudowy. Senat zajmie się ustawą ratyfikacyjną 27 maja

marszałek Senatu Tomasz Grodzki
PAP/Radek Pietruszka
Ratyfikacją Funduszu Odbudowy Senat zajmie się 27 maja - przekazał marszałek Tomasz Grodzki. Powołując się na ekspertyzę prawną ocenił, że senatorowie mogą modyfikować ustawę, czyli zgłaszać do niej poprawki.

Przed tygodniem Sejm przegłosował ustawę o ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Projekt poparły PiS, Lewica, PSL i Polska 2050, przeciw były Solidarna Polska i Konfederacja, Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu. Ustawą zajmie się Senat.

Na konferencji prasowej w Senacie marszałek Tomasz Grodzki powiedział, że rozpoczynające się posiedzenie będzie "bardzo pracowite". - Mamy 25 punktów w programie, a prawdopodobnie dojdzie jeszcze jedna ustawa - dodał.

Czytaj także:
Kosiniak-Kamysz: Nie czuję się jak niedoszły premier

- Prawdopodobnie bieżące sprawy zakończymy w piątek. Ogłoszona zostanie przerwa do 27 maja, kiedy Senat zajmie się tzw. ustawą ratyfikacyjną - oświadczył.

- W międzyczasie odbędą się liczne komisje, prawdopodobnie jeszcze jedno wysłuchanie społeczne i 27 maja będziemy decydować o ratyfikacji - mówił.

- Mam nadzieję, że w tej materii wypracujemy zgodność między senatorami demokratycznej większości i opozycji, w tym wypadku Prawa i Sprawiedliwości, i ustawa wróci do Sejmu gremialnie poparta przez Senat - stwierdził marszałek Senatu.

Tomasz Grodzki był pytany o opinię, że Senat nie może składać poprawek do ustawy ratyfikacyjnej. - Mamy bardzo poważną ekspertyzę prawną, podpisaną przez sześciu wybitnych polskich prawników, która mówi jednoznacznie, że w takiej szczególnej ustawie możliwość składania poprawek jest w pewnym sensie ograniczona, ale absolutnie nie zakazana - odparł.

- Możemy modyfikować tę ustawę, podobnie jak próbował czynić Sejm - przypomnę, że za jedną z poprawek również głosował prezes Prawa i Sprawiedliwości, czy omyłkowo, czy celowo, nie wiem - powiedział Tomasz Grodzki.

- Nie ma wątpliwości: Senat będzie modyfikował tę ustawę w jednym zasadniczym celu - pieniądze dla Polaków, nie dla PiS-u czy nie dla faworytów PiS-u - zadeklarował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA