fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Tracą partie, które nie poparły Funduszu Odbudowy

PAP/Radek Pietruszka
Z sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że większość ankietowanych negatywnie ocenia decyzje ugrupowań, które w sejmowym głosowaniu nie poparły ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

54 proc. ankietowanych odpowiedziało, że źle ocenia decyzję Koalicji Obywatelskiej o wstrzymaniu się od głosu ws. Funduszu Odbudowy.

23,9 proc. respondentów pozytywnie odniosła się do strategii partii Borysa Budki.

W przypadku Solidarnej Polski, która w Sejmie była przeciw ratyfikacji, 70,1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że źle ocenia tę decyzję. W przypadki Konfederacji było to 68,4 proc. Zdaniem 11,5 proc. badanych decyzje o głosowaniu przeciw był dobre.

Inaczej wyniki sondażu wyglądają w przypadku partii, które głosowały za ratyfikacją. 70 proc. respondentów pozytywnie przyjęło głosowanie posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Polski 2050 Szymona Hołowni. 66 proc. odpowiedziało tak w przypadku Lewicy i Porozumienia. W przypadku PSL było to 62 proc.

PiS poprawia notowania

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość - 33,9 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). 

Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, która mogłaby liczyć na 18,9 proc. głosów. Od 20 kwietnia ugrupowanie poprawiło swój wynik o ponad 3 proc.

Na kolejnych miejscach są Koalicja Obywatelska (15,3 proc.), Lewica (10,7 proc.) i Konfederacji (9 proc.). Poniżej progu jest PSL, które popiera 4,5 proc. ankietowanych.

W przypadku samodzielnego startu Prawa i Sprawiedliwości poza Sejmem znaleźliby się rządowi koalicjanci. Porozumienie zdobyłoby 1,7 proc. głosów, a Solidarna Polska 1,1 proc. Partię Jarosława Kaczyńskiego wskazało 30,1 proc. badanych.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA