Reklama

Generał z Indii zaniepokojony. "Kto wkroczy do Afganistanu?"

Indyjski szef sztabu generalnego, Bipin Rawat, wyraził zaniepokojenie faktem, że po zapowiedzianym przez Joe Bidena wycofaniem żołnierzy USA z Afganistanu, w państwie tym powstanie próżnia, którą mogą wypełnić siły, które doprowadzą do destabilizacji w tym kraju.

Aktualizacja: 15.04.2021 13:06 Publikacja: 15.04.2021 12:55

Generał z Indii zaniepokojony. "Kto wkroczy do Afganistanu?"

Foto: AFP

Biden ogłosił, że 1 maja żołnierze USA rozpoczną wycofywanie się z Afganistanu - ostatni amerykańscy żołnierze mają opuścić ten kraj przed 11 września.

Gen. Rawat wyraził zaniepokojenie, że "mąciciele" (ang. disruptors) mogą pojawić się w miejsce stworzone przez wycofanie się żołnierzy z USA i innych państw zachodniej koalicji z Afganistanu.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
Viktor Orbán jak Donald Trump. Uzna Antifę za terrorystów
Polityka
Donald Trump niecierpliwie czeka na pokojowego Nobla. W Departamencie Wojny
Polityka
Człowiek z ludu. Nowy typ demokratycznego kandydata w wyborach do Kongresu
Polityka
Władimir Putin chce dalszej wojny. Usuwa ze swego otoczenia jedynego jej przeciwnika
Polityka
Emmanuel Macron przedstawi sądowi dowody, że jego żona jest kobietą
Reklama
Reklama