fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Władimir Putin przemówi na wirtualnym szczycie klimatycznym Joe Bidena

Władimir Putin
AFP
Służby prasowe Kremla poinformowały w poniedziałek, że mimo trudnych stosunków między Moskwą a Waszyngtonem, prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi przemówienie podczas wirtualnego szczytu klimatycznego organizowanego przez prezydenta USA Joe Bidena.

Jak informuje Reuters, przemówienie, które wygłosić ma podczas szczytu rosyjski prezydent Władimir Putin, ma "nakreślić podejście Rosji w kontekście formowania szerokiej międzynarodowej współpracy w sprawie radzenia sobie z negatywnymi skutkami globalnej zmiany klimatu”.

Media podkreślają, że wzięcie udziału Putina w wydarzeniu sygnalizuje, że mimo trudnych relacji Waszyngton-Moskwa, prezydent Rosji jest otwarty na dialog. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zaprosił na dwudniowy, wirtualny szczyt klimatyczny, który ma rozpocząć się w czwartek, 40 światowych przywódców. W wydarzeniu weźmie między innymi udział prezydent Polski Andrzej Duda. Ma on wystąpić w piątek w debacie na temat łączenia wzrostu gospodarczego w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną.

Celem szczytu klimatycznego, który organizuje Biden, jest zmobilizowanie państw do większej ambicji w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Wydarzenie ma również "zwiększyć szansę na znaczące efekty ws. globalnych działań" podczas ONZ-owskiego szczytu COP26 w Glasgow, który planowany jest na listopad.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA