fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Porozumienie i Solidarna Polska poza Sejmem przy samodzielnym starcie

Jarosław Kaczyński, Jaroslaw Gowin i Zbigniew Ziobro
Jarosław Kaczyński, Jaroslaw Gowin i Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby najbliższe wybory parlamentarne, ale koalicjanci ze Zjednoczonej Prawicy - Porozumienie i Solidarna Polska - przy samodzielnym starcie nie przekroczyliby progu wyborczego - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Faktu”.

Na Prawo i Sprawiedliwość wskazało 32,3 proc. respondentów. Partia Jarosława Kaczyńskiego w sondażu zdystansowała Koalicję Obywatelską (Platforma, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), która uzyskała poparcie co piątego ankietowanego, oraz Polskę 2050 Szymona Hołowni, na którą głos zadeklarowało 13,5 proc. pytanych.

W podziale mandatów w Sejmie uczestniczyłyby jeszcze trzy ugrupowania. Na czwartym miejscu w sondażu uplasowała się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z 7,7 proc. poparcia, za nią Konfederacja z 6,6 proc. wskazań, oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska, z poparciem co dwudziestego ankietowanego.

Daleko pod progiem wyborczym znaleźli się dwaj koalicjanci PiS ze Zjednoczonej Prawicy. Na Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry zagłosowałoby 1,2 proc. respondentów, a Porozumienie Jarosława Gowina ma poparcie jeszcze o 0,2 pkt. proc. niższe.

13 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „nie wiem / trudno powiedzieć”.

IBRiS przeprowadził sondaż 19 stycznia na próbie 1100 dorosłych Polaków.

Źródło: rp.pl/ Fakt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA