fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Australia wyda 770 mln dolarów na rakiety i torpedy

Australijski okręt
U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Jon Dasbach, Public domain, via Wikimedia Commons
Australia wyda miliard dolarów australijskich (770 mln dolarów USA) na zwiększenie potencjału swojej marynarki wojennej, w tym na zakup rakiet długiego zasięgu i torped - poinformował w poniedziałek australijski rząd.

Inwestycje w możliwości ofensywne marynarki wojennej są elementem zwiększania potencjału obronnego państwa w związku m.in. z rosnącym napięciem w rejonie Pacyfiku.

Plan dozbrojenia marynarki przewiduje wyposażenie jej w zaawansowane rakiety przeciwokrętowe o zasięgu ok. 370 km, rakiety ziemia-powietrza o przedłużonym zasięgu oraz zaawansowane technicznie, lekkie torpedy - głosi oświadczenie australijskiego rządu.

- Te nowe możliwości zapewnią nam (...) środki odstraszania, co zagwarantuje zachowanie stabilności i bezpieczeństwa w regionie - oświadczyła minister obrony, Linda Reynolds.

Australia już wcześniej ogłaszała, że znacząco zwiększy wydatki na obronność w następnej dekadzie, w związku z pogarszającymi się relacjami z Chinami, które są coraz bardziej aktywne w rejonie Pacyfiku.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA