fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rzecznik rządu: Szumowski to współautor sukcesu walki z epidemią

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Dzięki ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu w tej chwili możemy mówić o tym, że Polska wypada w tym zakresie (walki z epidemią - red.) jako jeden z najlepszych krajów na świecie - i pod względem gospodarczym, i pod względem ochrony zdrowia i życia obywateli - stwierdził rzecznik rządu Piotr Mueller. Na antenie Polsat News ocenił, że szef resortu zdrowia "stał się przedmiotem bezpardonowego ataku".

Platforma Obywatelska zmieniła kandydata w wyborach prezydenckich - w miejsce wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ma wystartować prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. By tak się stało, musi on zebrać 100 tys. podpisów. Wybory nie zostały ogłoszone, nie wiadomo, ile czasu na zbieranie podpisów będzie miał kandydat PO.

"Jeżeli Senat nie spowoduje jakiejś obstrukcji"

- Chciałbym podkreślić, że od Senatu dużo zależy. Czym Senat szybciej uchwali ustawę, tym dłuższy będzie termin, kalendarz wszystkich czynności wyborczych - powiedział w Polsat News rzecznik rządu Piotr Mueller. Dodał, że obóz rządzący jest otwarty na "konstruktywne poprawki" Senatu do ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów prezydenckich i z góry ich nie odrzuca.

Dowiedz się więcej:
Czarzasty: Kampania Biedronia ewidentnie do poprawy

Piotr Mueller wyraził nadzieję, że pierwsza tura wyborów zostanie przeprowadzona 28 czerwca. - Jeżeli Senat nie spowoduje jakiejś obstrukcji działań, to ten kalendarz wyborczy jest realny - ocenił.

Odmrażanie kampanii

Pytany, czy kampania wyborcza może zostać odmrożona tak, by możliwe były spotkania kandydatów z wyborcami rzecznik rządu odparł, że jeżeli kolejne etapy odmrażania będą wchodziły w życie, to w czerwcu "pewne formy bezpośredniej kampanii będą możliwe". - Ale oczywiście to jest zależne od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna - zastrzegł. Poinformował, że decyzje dotyczące kolejnego etapu odmrażania gospodarki zostaną ogłoszone prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

"Szumowski przedmiotem bezpardonowego ataku"

Rzecznik rządu odniósł się też do zarzutów, jakie padły ze strony opozycji pod adresem ministra zdrowia w związku z zakupem przez resort masek ochronnych od znajomego brata Łukasza Szumowskiego.

Czytaj także:
Gowin: Szumowski informował mnie o aktywności swojego brata

- Minister Łukasz Szumowski stał się przedmiotem bezpardonowego ataku niektórych mediów i to ataku, który niestety jest niezwiązany z rzeczywistością, tzn. próbuje się ministrowi Szumowskiemu przyklejać lub sugerować zachowania, które byłyby nieetyczne albo nawet niezgodne z prawem - oświadczył Mueller.

"Dużo lepiej przeszliśmy przez epidemię"

- Takie insynuacje i rzekome fakty niestety pojawiały się w niektórych mediach, a minister Łukasz Szumowski jest jednym ze współautorów tego sukcesu, który oznacza, że w Polsce w porównaniu do innych krajów dużo lepiej przeszliśmy przez epidemię. Dzięki ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu w tej chwili możemy mówić o tym, że Polska wypada w tym zakresie jako jeden z najlepszych krajów na świecie - i pod względem gospodarczym, i pod względem ochrony zdrowia i życia obywateli - stwierdził rzecznik.

- Porównania, które są przekazywane np. przez różnych profesorów, ekonomistów wypadają naprawdę dobrze i minister Szumowski, który odważnie podejmował decyzje, jest jednym ze współautorów tego ważnego dzieła, dzieła ochrony przed epidemią, która mogła - tak jak we Włoszech, w Hiszpanii, we Francji czy wielu innych krajach - zabić dziesiątki tysięcy osób - ocenił Mueller.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA