fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Japonia: Minister udaje się na urlop ojcowski

AFP
Japoński minister środowiska, Shinjiro Koizumi, ma wkrótce ogłosić, że udaje się na urlop ojcowski. Koizumi ma tym samym stanowić przykład dla japońskich mężczyzn - informuje Reuters.

Premier Japonii Shinzo Abe próbuje zachęcać mężczyzn do brania urlopów ojcowskich w ramach swojego programu "kobietonomiki" - zwiększenia liczby aktywnych zawodowo kobiet.

Zmiany w japońskim społeczeństwie zachodzą jednak powoli - zauważa Reuters. Również decyzja Koizumiego została skrytykowana przez część japońskich parlamentarzystów, którzy uważają, że minister na pierwszym miejscu powinien stawiać swoje obowiązki jako członka rządu.

Koizumi, syn byłego premiera Junichiro Koizumiego, ma ogłosić decyzję ws. udania się na tacierzyński wkrótce - poinformował rzecznik resortu środowiska.

W Japonii mężczyzna może wziąć urlop ojcowski w maksymalnej długości 3 miesięcy. Koizumi - jak podaje publiczny nadawca NHK - ma udać się na urlop dwutygodniowy.

Tylko 6 proc. młodych ojców w Japonii decyduje się na skorzystanie z urlopu ojcowskiego. Większość z tych, którzy idą na urlop ojcowski bierze mniej niż tydzień urlopu.

Rząd chciałby, aby w 2020 roku 13 proc. młodych ojców udało się na tacierzyński.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA