fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Koalicja Obywatelska zawiadamia prokuraturę w sprawie "nagonki" na Grodzkiego w TVP

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Koalicja Obywatelska zarzuca telewizji publicznej nagonkę na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Poinformowała o złożeniu do prokuratury w związku z tą sprawą zawiadomienia dotyczącego dziennikarzy i prezesa TVP.

- W imieniu klubu parlamentarnego Koalicja Obywatelska podjęliśmy decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie quasi-dziennikarzy telewizji publicznej oraz prezesa (TVP Jacka - red.) Kurskiego w związku z uporczywym poniżaniem, szkalowaniem konstytucyjnego organu państwa jakim jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki - powiedział w Sejmie poseł Paweł Olszewski.

- To, co dzieje się na antenie Telewizji Polskiej, to, co dzieje się w "Wiadomościach" i TVP Info, ta niebywała nagonka, fala insynuacji, fala nienawiści może doprowadzić do wielkiej tragedii - dodał.

Polityk Platformy Obywatelskiej stwierdził, że "historia wielokrotnie pokazała", że "od słów się zaczyna".

- Jeśli nie ma ograniczeń w słowach, nie ma później ograniczeń w działaniach. Stąd zawiadomienie do prokuratury, konieczność rozliczenia osób za to odpowiedzialnych, aby nie doszło do tragedii takiej, z jaką mieliśmy do czynienia w Gdańsku - powiedział Olszewski, nawiązując do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Z kolei poseł Piotr Borys oświadczył, że publiczne znieważenie i poniżenie organu konstytucyjnego "ma swój charakter również w Kodeksie karnym". - Dlatego decyzją klubu składamy to dzisiejsze zawiadomienie, dlatego że wszelkie granice i normy zostały naszym zdaniem przekroczone - dodał.

Zaznaczył, że misja telewizji publicznej wymaga od tego nadawcy pluralizmu, bezstronności i wyważenia.

- Tego wyważenia, tej równowagi nie ma - ocenił. - Te sprawy zostały znacznie przekroczone, dlatego będą one miały swoje odzwierciedlenie w zawiadomieniu do prokuratury, po to, aby wyjaśnić sprawę tej dysproporcji i ogromnej nagonki na trzecią osobę w państwie jaką jest prof. Tomasz Grodzki - powiedział Borys.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA