fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Obama: Kobiety są bezdyskusyjnie lepsze od mężczyzn

AFP
Kobiety są "bezdyskusyjnie lepsze" od mężczyzn - mówił w Singapurze Barack Obama, który brał udział w dyskusji na temat przywództwa w świecie - informuje BBC.

Gdyby kobiety stały na czele wszystkich państw świata wówczas doszłoby do "generalnej poprawy" standardów życia - przekonywał były prezydent USA.

Obama przyznał, że kobiety nie są doskonałe, ale są "bezdyskusyjnie lepsze" od mężczyzn.

Zdaniem byłego prezydenta USA źródłem większości problemów na świecie są starsi ludzie, w większości mężczyźni, którzy znajdują się przy władzy i starają się ją utrzymać.

- Jestem całkowicie przekonany, że w ciągu dwóch lat, gdyby każdym państwem na świecie rządziły kobiety, wówczas doszłoby do znaczącej poprawy na każdym polu - stwierdził Obama.

Były prezydent przekonywał, że polityczni przywódcy powinni pamiętać, że "mają wykonać pewną pracę, ale nie są (u władzy) dożywotnio". - Nie jesteście (u władzy), aby podnosić swoją samoocenę - dodał.

- Kiedy się popatrzy na świat i jego problemy, to zazwyczaj (ich źródłem są) starsi ludzie, w większości starsi mężczyźni, którzy nie chcą odsunąć się na bok - podsumował.

Obama był prezydentem USA w latach 2009-2017.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA