fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Siemoniak: Popieram Grzegorza Schetynę

tv.rp.pl
- Uważam, że Grzegorz Schetyna jest bardzo dobrym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu Tomasz Siemoniak.

Kadencja Schetyna na stanowisku przewodniczącego PO kończy się w styczniu 2020 roku. Schetyna nie ogłosił jeszcze czy będzie ubiegał się o reelekcję, nie wiadomo też kiedy dokładnie Platforma Obywatelska dokona wyboru nowego przewodniczącego.

Siemoniak zadeklarował w Polskim Radiu, że on "wspiera Grzegorza Schetynę". Dodał, że nie widzi lepszego kandydata na przewodniczącego Platformy niż jej obecny lider, choć dodał, że ceni Borysa Budkę, którego popierał w wyborach na szefa klubu PO.

Polityk chwalił też Platformę za organizację prawyborów prezydenckich. - Będzie można wyrobić sobie zdanie, kto jest lepszym kandydatem - wyjaśnił.

Mówiąc o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która ubiega się o nominację prezydencką, Siemoniak stwierdził, że "widzi jej ogromne zalety".

- Znam ją wiele lat, podpisałem się pod jej kandydaturą - podkreślił. Z kolei o Jacku Jaśkowiaku, drugim kandydacie, powiedział, że "zaimponował mu gigantyczną determinacją i siłą swojej osobowości".

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA