fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Białoruś: Nie będzie opozycji w nowym parlamencie

AFP
Żaden przedstawiciel opozycji nie zdobył mandatu do Izby Reprezentantów - wynika ze wstępnych wyników wyborów parlamentarnych na Białorusi.

W poprzedniej kadencji w parlamencie zasiadały dwie niezależne posłanki ze Zjednoczonej Partii Obywatelskiej. Tym razem żadnej z nich nie pozwolono kandydować - zauważa agencja Reutera.

Według oficjalnych danych, frekwencja wyniosła 77 proc. W wyborach do 110-osobowej Izby Reprezentantów startowało 513 osób, w tym niespełna 200 opozycjonistów. Ze wstępnych danych podanych przez Centralną Komisję Wyborczą wynika, że żaden reprezentant opozycji nie uzyskał mandatu.

- Wyniki zostały ustalone dawno temu. Władze wybrały kandydatów. Na Białorusi zmiana władzy w wyniku wyborów nie jest możliwa - powiedział agencji Reutera opozycjonista Mikałaj Statkiewicz.

Pełne wyniki wyborów parlamentarnych na Białorusi mają zostać ogłoszone w piątek. Kadencja Izby Reprezentantów trwa cztery lata. Posłowie wybierani są w okręgach jednomandatowych.

Jak podała CKW, w Izbie Reprezentantów zasiądzie m.in. były dyrektor telewizji publicznej Hienadź Dawydźka i miss Białorusi Marija Wasiliewicz.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA