fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Antoni Macierewicz: raport komisji smoleńskiej zostanie opublikowany przed 10. rocznicą

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz zapowiedział, że na początku przyszłego roku zostanie opublikowany raport komisji smoleńskiej.

- Na marszałka seniora Sejmu prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza - poinformował rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

Czytaj także: Spychalski: Macierewicz marszałkiem-seniorem nowego Sejmu

- Nie traktuję tego personalnie, a symbolicznie. To przypomnienie prawdziwej historii Polski, o której często zapominano - ocenił decyzję prezydenta Antoni Macierewicz.

- To słuszne przywrócenie pamięci tych milionów, które walczyły o niepodległość" i których "w skromnym wymiarze reprezentował obóz rządzący - dodał.

- Ten proces bardzo został wzmocniony ostatnimi wyborami do Sejmu. (...) Nigdy w tak zdecydowany sposób naród polski nie powierzył losów swojego państwa jednej opcji patriotycznej - tego nie było nawet w latach 20. XX wieku - stwierdził.

Zapytany, czy może stanąć na czele jednego z ministerstw, odpowiedział, że "najważniejszym życiowym zadaniem jest dokończenie wyjaśniania sprawy dramatu smoleńskiego".

- Dopóki tego nie zrobię, nie jestem gotów na podejmowanie długofalowego zobowiązania administracyjnego. To zabiera tak dużo czasu, wymaga tak dużej koncentracji i intensyfikacji wysiłku, że nie mógłbym tych dwóch kwestii łączyć - mówił.

- Raport komisji smoleńskiej zostanie opublikowany przed 10. rocznicą katastrofy, myślę, że na początku przyszłego roku - zapowiedział.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA