fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Duda o ustawie ograniczającej aborcję: Na pewno podpiszę

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę - zapowiedział w TV Trwam prezydent Andrzej Duda.

W TV Trwam Andrtzej Duda pytany był m.in. o kwestie aborcji i przepisach, które ją zezwalają w przypadku podejrzenia upośledzenia albo choroby nieuleczalnej, zagrażającej życiu dziecka.

Czytaj także: Krzyżak: PiS odmieni sumienia, nie przepisy

Prezydent zadeklarował, że jeśli tylko trafi do niego ustawa usuwająca tę przyczynę z listy dozwolonych przypadków aborcji, taki dokument "z całą pewnością podpisze".

Duda tłumaczył, że jako prezydent pełni "specyficzną rolę prezydenta Rzeczpospolitej", co powoduje, że musi patrzeć na państwo i na społeczeństwo jako całość, ale ma też "swoje przekonania".

- Brałem udziałem w marszach jako zwolennik ochrony życia, zawsze deklarowałem się jako zwolennik ochrony życia, jestem zwolennikiem ochrony życia - mówił Duda.

Podkreślił, że najważniejszym zadaniem władz państwowych jest wspieranie rozwoju rodzin i dzieci i "tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej".

Źródło: Tv Trwam
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA