fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Koniec Holandii. Będą Niderlandy

Stock Adobe
Parlament Holandii przychylił się do wniosku rządu i ujednolica nazwę kraju. Nie będzie już Holandii. Będą Niderlandy.

Oficjalna nazwa państwa to Nederland lub Koninkrijk der Nederlanden - Królestwo Niderlandów.

W języku angielskim najczęściej stosowana jest nazwa Holland, skąd wzięła się też Holandia w języku polskim.

Już pod koniec tego roku, w wyniku porozumienia podpisanego przez rząd, liderów biznesu i radę turystyki zacznie obowiązywać nazwa The Netherlands, po polsku - Niderlandy.

Ta decyzja spowodowana jest chęcią przełamania stereotypowych skojarzeń, które nasuwa Holandii: przede wszystkim z dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie i swobodnym stosunkiem do narkotyków.

Proces zmiany nazwy (rebrandingu) rozpocznie się jeszcze w tym roku. Kampania zakończy się podczas konkursu piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie w maju przyszłego roku, a podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentacja Niderlandów wystąpi już pod nową nazwą.

Rzeczniczka niderlandzkiego MSZ powiedziała, że kraj potrzebuje jednolitej i skoordynowanej marki. - Chcemy przedstawić Niderlandy jako otwarty, pomysłowy i zintegrowany kraj - wyjaśniła. Dodała, że rząd Niderlandów pod ujednoliconą nazwą chce promować kraj poprzez prezentowanie jego nowych technologii, osiągnięć sportowych czy walorów turystycznych, a nie "dzielnicę rozrywki".

Źródło: Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA