fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Radziwiłł: Lekarze zarabiają w Polsce przyzwoite pieniądze

tv.rp.pl
- W tej chwili praktycznie lekarze nie tylko nie wyjeżdżają, ale wracają, dlatego że akurat, kto jak to w Polsce, ale lekarze zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze - powiedział były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł na antenie Radia Zet.

Były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, chwalił na antenie Radia Zet „pakt dla zdrowia” oraz wszelkie działania rządu poprawiające jakość w służbie zdrowia. Zapytany o jedną ze sztandarowych obietnic PiS z 2015 roku, likwidację NFZ, odpowiadał jednak wymijająco.

Radziwiłł pochwalił polską medycynę, jako jedną z najlepszych na świecie. - Polska medycyna jest jedną, powiedziałbym, z wiodących na świecie. Najlepszym dowodem są kłopoty kadrowe, tzn. lekarze, którzy wyjeżdżają - powiedział. Gdy zwrócono mu uwagę, że wyjazdy związane są między innymi z przyczyn finansowych, były minister zdrowia stwierdził, że ich zarobki są przyzwoite. - W tej chwili praktycznie lekarze nie tylko nie wyjeżdżają, ale wracają, dlatego że akurat, kto jak to w Polsce, ale lekarze zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze. Lekarze rodzinni też zarabiają niezłe pieniądze - podkreślił.

Polityk potępił także słowa „Niech jadą”, które w kierunku protestujących lekarzy rzuciła posłanka PiS, Józefa Hrynkiewicz. - Każdemu się zdarzy palnąć jakieś głupstwo i myślę, że nie było to zbyt sensowne. Zresztą nie była to wypowiedź do mikrofonu. Myślę, że można było to powstrzymać, taką reakcję emocjonalną - powiedział były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA