fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Z magazynów Bundeswehry znika broń i amunicja

AdobeStock
Niemieccy dziennikarze dotarli do tajnego raportu Federalnego Ministerstwa Obrony, z którego wynika, że od roku 2014 z magazynów oraz koszar Bundeswehry ginęły pistolety, karabiny, części zamienne do różnej broni oraz dziesiątki tysięcy sztuk amunicji.

Jak informuje Polskie Radio, z raportu, który podpisany został przez sekretarza stanu w ministerstwie Petera Taubera wynika, że przez ostatnich sześć lat z Bundeswehry zginęło trzydzieści dziewięć sztuk broni palnej oraz niemal dwadzieścia tysięcy sztuk amunicji. Choć podczas kontroli odnalazła się niewielka część zaginionej amunicji, wciąż brakuje jednak między innymi sześciu karabinów maszynowych MG3, jedenastu karabinów G3, czterech karabinów G36 i kilkunastu pistoletów. Z magazynów Bundeswehry zginęło także kilkanaście tysięcy sztuk amunicji oraz kilkadziesiąt sztuk części zamiennych do różnego rodzaju broni. 

Mimo że wojsko prowadziło w tej sprawie śledztwo, nie wyjaśniono gdzie znajduje się skradziona broń oraz amunicja.

Od lat w Niemczech trwa dyskusja dotycząca stanu armii. Niemcy krytykowani są przez sojuszników z NATO, którzy podkreślają, że wydaje za mało środków na obronność.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA