fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Singapur: Brat premiera poparł opozycję

[CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Brat premiera Singapuru, Lee Hsien Yang poparł nowo uformowaną partię opozycyjną przed wyborami, które mogą się odbyć - według analityków - jeszcze w tym roku.

We wpisie na Facebooku Lee Hsien Yang stwierdził, że rządząca krajem nieprzerwanie od 1959 roku Partia Akcji Ludowej (PAP), na czele której stoi jego brat Lee Hsien Loong, a która została założona przez ich ojca, Lee Kuan Yew, "zgubiła drogę".

Wpis pojawił się w czasie, gdy między obydwoma braćmi trwa spór na temat przyszłości ugrupowania ojca. Wybory w Singapurze muszą odbyć się najpóźniej na początku 2021 roku, ale niektórzy analitycy spodziewają się ich jeszcze w tym roku.

"Z całego serca popieram zasady i wartości Postępowej Partii Singapuru" - oświadczył Hsien Yang.

"Dziś PAP nie jest już PAP mojego ojca. Zgubiła drogę" - dodał.

Partia Akcji Ludowej, która rządzi Singapurem od czasu uzyskania niepodległości przez to państwo-miasto, nigdy nie straciła władzy i nigdy nie uzyskała w wyborach mniej niż 60 proc.

Postępowa Partia Singapuru, stworzona przez Tan Cheng Bocka, byłego parlamentarzystę PAP, który w wyborach prezydenckich z 2011 roku niemal wygrał z kandydatem popieranym przez premiera Lee.

67-letni Lee zapowiedział, że ustąpi ze stanowiska szefa rządu przed 70. urodzinami.

Nie jest jasne czy Hsien Yang, młodszy brat Lee, chce rozpocząć karierę polityczną. Tan nie wykluczył przyjęcia Hsien Yanga w szeregi partii, ale - jak dodał - odbędzie się to na jego warunkach.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA