fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Frasyniuk: Morawiecki to drobny karierowicz

Władysław Frasyniuk
Fotorzepa, Bartek Sadowski
Premier Morawiecki to drobny karierowicz. To człowiek, dla którego największą wartością jest kasa, kasa, kasa - mówił w TVN24 dawny opozycjonista Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk, gość "Faktów po Faktach" komentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił w niedzielę na Pikniku Rodzinnym w Stężycy na Kaszubach, że jego formacja rozumie europejskość jako konkret.

- Europejskość rozumiemy jako konkret - wysokie zarobki, a nie eksperymenty kulturowe, czy obyczajowe. Dla nas europejskość to zasobność polskich portfeli - mówił szef rządu.

Frasyniuk stwierdził, że te słowa dowodzą, iż Mateusz Morawiecki jest człowiekiem zdemoralizowanym - być może przez wysokie wynagrodzenia, jakie otrzymywał w banku.

-  Te ciągoty, żeby kupić taniej, a drożej sprzedać, od wczesnego dzieciństwa się za nim ciągną. Ta działka wrocławska i parę rzeczy, o których nie wiem, to ukrywanie majątku, podział majątku. Młody Morawiecki, który mówi o wartościach chrześcijańskich, o rodzinie, a nagle nie ma zaufania do żony i dlatego dokonuje podziału majątku - mówił były opozycjonista.

Dla Frasyniuka premier jest "drobnym karierowiczem", dla którego najwyższą wartością jest "kasa, kasa, kasa".  Podkreślił, że wynagrodzenie jest elementem ludzkiej godności, a "bez szacunku dla drugiego człowieka Polska byłaby jeszcze krajem feudalnym albo niewolniczym".

Zajścia w Białymstoku Frasyniuk skomentował krótko: - Jak się zachować po tych obrazkach w Białymstoku? Przyzwoicie trzeba się zachować, trzeba zamanifestować swój sprzeciw. Na różne sposoby - powiedział.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA