fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kto zostanie premierem Wielkiej Brytanii? Pozostali Jeremy Hunt i Boris Johnson

AFP
Członkowie partii Konserwatywnej wybiorą swojego nowego lidera spośród dwóch kandydatów. W walce o fotel premiera Wielkiej Brytanii pozostali minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt i były szef tego resortu Boris Johnson.

Po wieczornym głosowaniu z rywalizacji odpadł Michael Gove. We wcześniejszej turze wyeliminowano ministra spraw wewnętrznych Sajida Javida.

Boris Johnson ponownie zdobył najwięcej głosów. Poparło go 160 członków partii. Jego rywala Jeremy'ego Hunta wskazało 77. Michael Gove zdobył zaledwie dwa głosy mniej. Pojawiły się pogłoski, że część zwolenników Johnsona celowo głosowała na Hunta, gdyż uważają go za łatwiejszego rywala.

Teraz Johnson i Gove mają kilka tygodni, by podczas spotkań z członkami partii przedstawić swoje wizje związane z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Johnson wielokrotnie zapewniał, że do brexitu dojdzie przed 31 października. Były szef MSZ deklarował, że Wielka Brytania opuści wspólnotę z umową lub bez.

Ostatecznego zwycięzcę, który będzie miał przeprowadzić Wielką Brytanię przez zaplanowany na 31 października brexit, wyłonią w głosowaniu listownym wszyscy członkowie partii w liczbie 160 tys. Wyniki powinniśmy poznać w tygodniu rozpoczynającym się 22 lipca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA