fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jarosław Kaczyński oddał trzynastą emeryturę potrzebującym

Fotorzepa / Jerzy Dudek
Zgodnie z zapowiedzią, Jarosław Kaczyński przekazał swoją "trzynastą emeryturę" na cele charytatywne. Prezes PiS wsparł stowarzyszenie Dalej Razem, pomagające osobom autystycznym - donosi Radio Zielona Góra.

Wprowadzenie "trzynastej emerytury" było jednym z elementów tzw. piątki Kaczyńskiego. Zgodnie z uchwaloną w kwietniu ustawą, każdy z 9,8 mln emerytów i rencistów miał dostać jednorazowy dodatek w wysokości 885,25 zł. Pieniądze wypłacono w maju.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał, że swoją "trzynastą emeryturę" przeznaczy na cele charytatywne. Jak poinformowało Radio Zielona Góra, pieniądze trafiły do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" w Zielonej Górze.

List do prezesa PiS z prośbą o wsparcie wysłał ojciec jednego z podopiecznych fundacji, pan Jerzy. W rozmowie z Radiem Zielona Góra mężczyzna przyznał, że był bardzo zaskoczony, gdy dowiedział się, że Jarosław Kaczyński wybrał akurat "Dalej Razem". - Bardzo wielkie zdziwienie i zaskoczenie. Nawet w tej chwili łzy mi się do oczu cisną - powiedział. - Tych potrzebujących pomocy stowarzyszeń jest cała masa - dodał.

Stowarzyszenie "Dalej Razem" prowadzi przedszkole i szkołę dla osób autystycznych. Wraz z powołaną przez siebie Fundacją Generado chce w Sulechowie wybudować hostel dla niesamodzielnych osób z autyzmem, zbiera pieniądze na ten cel.

Źródło: rp.pl, Radio Zielona Góra
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA