fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Potwierdzają się informacje "Rz": Wybory 13 października

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Fakt" pisze, że wybory parlamentarne mają się odbyć 13 października, powołując się na swoje informacje. Jako pierwsza informację o tym, że wybory odbędą się najprawdopodobniej 13 października podała kilka dni wcześniej "Rzeczpospolita".

13 października to najwcześniejszy możliwy termin - mogą one rozpisane na dzień przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu.

Czytaj także: Rekonstrukcja rządu na wybory do Sejmu

Politycy PiS cytowani przez "Fakt" potwierdzają, że możliwie najszybszy termin wyborów ma nie pozwolić opozycje na wyjście z szoku po przegranej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Zanim opozycja przestanie się kłócić i dochodzić do tego, w jakim bloku iść do wyborów, my już będziemy mieli listy wyborcze i plan kampanii, bo już to robimy - mówi polityk partii rządzącej.

O krótkiej kampanii przed jesiennymi wyborami pisała wcześniej "Rzeczpospolita".

Kolejnym argumentem za szybkimi wyborami ma być też fakt, że tylko politycy PiS są aktywni w terenie podczas ferii czy wakacji.

Również Beata Szydło w dzisiejszej rozmowie z Polskim Radiu potwierdziła, że 13 października jest prawdopodobnym terminem wyborów.

Źródło: Fakt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA