fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Putin: Jesteśmy gotowi współpracować w zwalczaniu terroryzmu, neonazizmu i ekstremizmu

AFP
Rosja będzie nadal rozwijać swój potencjał obronny, ale pozostaje otwarta na współpracę z innymi krajami w walce z terroryzmem, ekstremizmem i neonazizmem - powiedział w czwartek rosyjski prezydent Władimir Putin w przemówieniu podczas parady zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie.

- Robiliśmy i będziemy robić wszystko, co konieczne, aby zapewnić wysoką zdolność obronną naszych sił zbrojnych, potencjał obronny najbardziej zaawansowanej broni oraz dalsze wzmocnienie prestiżu służby wojskowej, prestiż żołnierzy i oficerów oraz obrońców ojczyzny - podkreślał Putin, cytowany przez agencję TASS.

- Jednocześnie Rosja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi, którzy są gotowi w praktyce zwalczać terroryzm, neonazizm i ekstremizm - dodał prezydent Rosji. Dodał, że lekcja z "wielkiej wojny ojczyźnianej" (w radzieckiej i rosyjskiej historiografii termin ten określa część II wojny światowej, w którym ZSRR współpracował z aliantami) jest nadal ważna. Jego zdaniem naród rosyjski "wie, co to jest wojna", ponieważ przyniosła ona smutek w każdej rodzinie.

- Wzywamy wszystkie kraje do uświadomienia sobie naszej wspólnej odpowiedzialności za stworzenie skutecznego systemu bezpieczeństwa, równego dla wszystkich - przemawiał rosyjski przywódca. Zaznaczył, że Dzień Zwycięstwa obchodzony jest ku pamięci żołnierzy, biorących udział w II wojnie światowej. - Nasze parady wojskowe, salwy honorowe i kolumny wojsk są dokładnie na ich cześć. Dzień Zwycięstwa zawsze przybliża i jednoczy wszystkie pokolenia, otwiera serca dla siebie - powiedział.

- Jesteśmy dumni z naszej jedności i cieszymy się, że dzieci i wnuki są razem z nami i że możemy przekazać im świętą pamięć o bohaterskich czynach naszych ojców i dziadków. I możemy być pewni, że ich czyny, ich zwycięstwa, będą żyły wiecznie - zwracał się Putin się do uczestników parady wojskowej.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA