fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Izraelska armia bije dzieci". Na nagraniu wojsko z Gwatemali

YouTube
Grahame Morris, parlamentarzysta brytyjskiej Partii Pracy udostępnił na Twitterze wpis z nagraniem, na którym - jak pisał - izraelscy żołnierze biją palestyńskie dzieci. Izraelska armia w odpowiedzi zwróciła uwagę, że nagranie to pochodzi sprzed czterech lat i przedstawia żołnierzy z Gwatemali - informuje "Times of Israel".

"Fantastyczne, absolutnie fantastyczne, izraelska armia, najlepiej finansowana, najlepiej szkolona, najlepiej wyposażona armia świata uchwycona obiektywem kamery w czasie bicia dla zabawy palestyńskich dzieci. Niech im Bóg wybaczy" - napisał Morris.

Tymczasem nagranie - na co zwróciła uwagę izraelska armia na swoim profilu na Twitterze - pochodzi z 2015 roku i przedstawia incydent z udziałem żołnierzy z Gwatemali, którzy biją dwóch nastolatków.


"Jedyne co jest tu fantastyczne to pańskie kłamstwa. To nie są żołnierze IDF (Izraelskich sił zbrojnych). Przeprosiny byłyby na miejscu" - czytamy na profilu IDF.

"Times of Israel" przypomina, że wokół Partii Pracy narasta coraz więcej kontrowersji w związku z domniemanym antysemityzmem niektórych jej członków. Brytyjscy Żydzi oskarżają lidera Partii Pracy, Jeremy'ego Corbyna o podżeganie do antysemickiej retoryki i stosowanie jej - mimo że sam Corbyn temu zaprzecza.

W marcu brytyjska policja aresztowała trzy osoby podejrzewane o podsycanie antysemityzmu w szeregach Partii Pracy.

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA