fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Petru: Nie przystąpię do Platformy Obywatelskiej

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Nie po to wchodziłem do polityki, tworząc ugrupowanie, żeby przystępować do PO - mówił w Radiu Zet lider partii Teraz!, były przewodniczący Nowoczesnej, Ryszard Petru.

Na pytanie o to kiedy Ryszard Petru przystąpi do PO, lider Teraz! odparł: "Nie przystąpi".

Petru stwierdził jednocześnie, że "od PO od 8 lat, albo 9, czy tam 10" dostaje propozycje od Platformy Obywatelskiej, która zaprasza go do tego ugrupowania. Dodał jednak, że "nie wchodzi taki wariant w rachubę, dlatego że rozmyłby się przekaz". - Ja nie podpisuję się pod większością postulatów gospodarczych PO - dodał.

Petru podkreślił też, że "nie interesuje go samo przetrwanie w polityce", bo "nie chce przetrwać i zderzyć się ze ścianą gospodarczą".

- Jeżeli przetrwanie ma oznaczać podpisanie się pod programem PiS-u, to ja nie widzę sensu uprawiania takiej polityki, bo to jest zderzenie się ze ścianą, a potem osoby, które do tego doprowadzą, będą historycznie odpowiedzialne - zaznaczył lider Teraz!

Na pytanie przekazane przez jednego ze słuchaczy Radia Zet, który chciał wiedzieć kiedy Petru "raz na zawsze wycofa się z polityki”, lider Teraz! odparł: - Co to znaczy „raz na zawsze”? Zna pani kogoś, kto się raz na zawsze wycofał? A pani pamięta (Winstona) Churchilla, jak się wycofał, a potem wrócił? A Leszka Millera, który się wycofał i wracał?

- Nie ma czegoś takiego, jak ostateczne wyjście - dodał Petru.

Lider Teraz! podkreślił też, że "politycznym samobójstwem" byłoby dołączenie do partii, która "podpisuje się pod programem gospodarczym PiS-u".

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA