fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Macron zakaże demonstrowania na Polach Elizejskich?

AFP
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozważa wprowadzenie zakazu organizowania wszelkich demonstracji na Polach Elizejskich, po tym jak w miniony weekend członkowie ruchu żółtych kamizelek podpalili słynną restaurację Fouquet i zniszczyli kilka kiosków, demolowali witryny sklepów i zaparkowane na Polach Elizejskich samochody - informuje Reuters.

Ruch żółtych kamizelek protestuje we Francji od 18 tygodni. Oddolny ruch protestu narodził się w związku z planami rządu dotyczącymi podwyższenia podatku paliwowego. Mimo że rząd wycofał się z tych planów, demonstracje nie ustały, a członkowie ruchu zaczęli przedstawiać kolejne żądania - domagali się m.in. rozpisania referendum ws. odwołania Macrona.

Macron, aby złagodzić protesty, rozpoczął objazd po kraju i spotkania z Francuzami, z którymi rozmawiał o trapiących ich problemach. To również nie doprowadziło jednak do zakończenia protestów.

W poniedziałek, w związku z zamieszkami w czasie sobotnich demonstracji żółtych kamizelek w Paryżu, Macron zwołał naradę z udziałem szefa MSW i ministerstwa sprawiedliwości.

Macron zapowiedział podjęcie zdecydowanych działań tak szybko, jak to możliwe, aby w przyszłą sobotę na ulicach Paryża było bezpiecznie.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA