fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czterogwiazdokowy generał z Korei Płn. leci do Waszyngtonu

AFP
Jeden z czołowych północnokoreańskich negocjatorów, Kim Yong-chol, czterogwiazdkowy generał Koreańskiej Armii Ludowej który towarzyszył Kim Dzong Unowi w czasie szczytu z udziałem Donalda Trumpa w Singapurze w czerwcu 2018 roku, znajduje się w drodze do Waszyngtonu - podaje BBC.

Kim Yong-chol, który znajduje się na pokładzie samolotu lecącego z Pekinu, ma mieć ze sobą kolejny list od Kim Dzong Una do Donalda Trumpa - podają południowokoreańskie media.

Generał ma spotkać się w piątek z sekretarzem stanu USA Mike'm Pompeo - podała południowokoreańska agencja Yonhap.

Wizyta Kim Yong-chola w USA ma mieć związek z przygotowaniami do kolejnego szczytu między Trumpem a Kim Dzong Unem, do którego ma dojść w Wietnamie.

Kim Dzong Un ma udać się do Wietnamu z wizytą państwową w lutym - podał Reuters powołując się na pragnące zachować anonimowość źródła. Być może wtedy mogłoby dojść do spotkania z Trumpem.

BBC przypomina, że od ostatniego szczytu między Kimem i Trumpem nie doszło do spodziewanych postępów w zakresie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Ostatni raz, gdy Kim Dzong Un przekazał list Donaldowi Trumpowi pomogło to w zorganizowaniu szczytu w Singapurze, który wcześniej stał pod znakiem zapytania.

W przemówieniu noworocznym Kim Dzong Un zapewnił, że jest oddany idei denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA