fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Niemcy: Świąteczna kartka bez Bożego Narodzenia. Krytyka pełnomocniczki Merkel

Twiter/A.Widmann-Mauz
Pełnomocnik do spraw integracji Annette Widmann-Mauz zamieściła na Twitterze kartkę ze świątecznymi życzeniami. Nie było tam słowa o Bożym Narodzeniu. Treść życzeń została skrytykowana.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pełnomocnik do spraw integracji w rządzie Angeli Merkel - Annette Widmann-Mauz zamieściła w internecie zdjęcie z pracownikami swojego biura. Obok zamieściła kartkę z życzeniami.

"Wszystko jedno jakiego jesteście wyznania, życzymy Państwu spokojnego czasu i dobrego początku Nowego Roku". Zauważono, że brakuje słowa  "Weihnachten", czyli "Boże Narodzenie".

Treść życzeń została skrytykowana przez internautów i polityków. - Jeżeli członek rządu na bożonarodzeniowej kartce świątecznej pisze, że są to pozdrowienia dla wierzących we wszystko, to należy zapytać jakie wartości on reprezentuje - powiedziała Sylwia Pantel z CDU.

Zdaniem Sevim Dagdelen, ekspertki do spraw migracji i wiceprzewodnicząca frakcji lewicowej w Bundestagu, jest to źle rozumiana tolerancja.

Niemieckie media w związku z tą sytuacją przypomniały, że Widmann-Mauz w święta Ramadanu składała życzenia muzułmanom, a w święta Chanuki wszystkim Żydom.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA