fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rosja: Su-57 będzie uzbrojony w rakiety, których nikt nie zatrzyma?

Maxim Maksimov [CC BY-SA 3.0 GFDL 1.2, CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)], via Wikimedia Commons
Rosyjski myśliwiec piątej generacji, Su-57, ma być uzbrojony w rakiety ponaddźwiękowe - podaje rosyjska agencja informacyjna Tass.

- Zgodnie z Rosyjskim Programem Zbrojeń na lata 2018-2027, Su-57 będzie wyposażony w rakiety ponaddźwiękowe - twierdzi źródło w rosyjskim przemyśle obronnym cytowane przez Tass.

- Myśliwce mają otrzymać rakiety, których charakterystyka będzie podobna do rakiet hipersonicznych Kindżał, ale będą one mniejsze i umieszczone wewnątrz samolotu - dodał rozmówca Tass.

Moskwa twierdzi, że rakieta Kh47M2 o kryptonimie Kindżał może osiągać prędkość do 10 Machów i ma zasięg niemal 2000 km. Tass podaje także, że "rakiety Kindżał są praktycznie niemożliwe do wykrycia przez nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej".

Na Zachodzie wielu analityków jest sceptycznych co do informacji przekazywanych przez Rosję o rakiecie Kindżał. Jak pisze Business Insider rakieta ta wydaje się bazować na rakiecie krótkiego zasięgu Iskander-M.

W marcu Rosja przeprowadziła udany test rakiety Kindżał, którą wystrzelił myśliwiec MiG-31BM.

Jednak rakiety, w które będą wyposażone Su-57 mają być mniejsze do Kindżałów.

Pierwsze myśliwce Su-57 (12 sztuk) mają trafić do rosyjskiej armii w przyszłym roku.

Źródło: Business Insider
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA