fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wybory w USA: Pochodzący ze Słupska Tom Malinowski dostał się do Kongresu

Twitter/Tom Malinowski
Tom Malinowski reprezentował Demokratów w okręgu nr 7 w stanie New Jersey. Pochodzący z Polski były dyplomata dostał się do Kongresu.

Tomasz Malinowski urodził się w Słupsku. Dzieciństwo spędził w podwarszawskim Brwinowie. W wieku sześciu lat wyemigrował z matką Joanną do Stanów Zjednoczonych. 

Ukończył Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley i Oxford. Karierę polityczną rozpoczął w Departamencie Stanu w administracji prezydenta Billa Clintona. Kierował później biurem Human Rights Watch w Waszyngtonie. Gdy prezydentem był Barack Obama, Malinowski został podsekretarzem stanu ds. demokracji, praw człowieka i pracy.

W wyborach do Kongresu jego rywalem był Leonard Lance. Republikanin do tej pory wygrywał trzykrotnie. 

Wyniki wyborów do Kongresu USA

Republikanie zachowają większość w Senacie po wyborach do Kongresu z 6 listopada - podają amerykańskie media. Wszystko wskazuje jednak na to, że Partia Republikańska straci większość w Izbie Reprezentantów.

Republikanie prawdopodobnie obronią większość w Senacie dzięki zwycięstwom w Teksasie, Dakocie Północnej i Indianie - podaje BBC. Do 6 listopada Republikanie mieli w 100-osobowym Senacie 51 miejsc, a Demokraci - 49. Prezydent Donald Trump, komentując wynik wyborów na Twitterze określił je mianem "ogromnego sukcesu".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA