fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Tusk przegrywa z Dudą w pierwszej turze

AFP
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie wygrałby pierwszej tury wyborów prezydenckich z Andrzejem Dudą - wynika z sondażu Pollster dla „Super Expressu”.

- Gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich, to nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku - oświadczył w ubiegłym tygodniu Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej.

Słowa byłego premiera skomentowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - To sygnał, że Tusk nie będzie startował w wyborach, bo wie, że Jarosław Kaczyński nie wybiera się kandydować - powiedziała - Donald Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą, który według prezesa Kaczyńskiego, będzie kandydatem na prezydenta w 2020 r. - dodała Mazurek.

Czytaj także: Tusk: Kaczyński na prezydenta? Stanąłbym do pojedynku

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" prezydent Andrzej Duda wygrałby pierwszą turę wyborów prezydenckich. 

Na obecnego prezydenta swój głos oddałoby 32 proc. ankietowanych. Donald Tusk zdobył 21 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazł się prezydent Słupska Robert Biedroń, którego wskazało 17 proc. respondentów.

Sondaż dla przeprowadzono w dniach 11-12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Źródło: SE.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA