fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tęczowa flaga na budynku PE. Protestuje szef delegacji PiS

Twitter
Wywieszenie tęczowej flagi na budynku Parlamentu Europejskiego ma związek z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii. Przeciwko takiemu działaniu jest europoseł PiS Ryszard Legutko. Wysłał w tej sprawie pismo do przewodniczącego PE Antonio Tajaniego.

Parlament Europejski po raz pierwszy zabiera głos w sprawie poszanowania społeczności LGBT. W ramach solidarności z lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi, interpłciowymi i transpłciowymi na budynku parlamentu pojawi się tęczowa flaga.

Pomysł nie spodobał się wszystkim eurodeputowanym. Zdecydowany głos w tej sprawie zabrał Ryszard Legutko. Europoseł PiS skierował do Antonio Tajaniego pismo, w którym prosi o wyjaśnienia w tej sprawie.

Legutko uważa, że nie ma podstaw prawnych, by tego typu akcje były prowadzone. Zdaniem polityka jest to wyłącznie inicjatywa promująca jedną z organizacji lobbystycznych.

Legutko chce również wiedzieć, czy podobne akcje będę prowadzone w przypadku innych międzynarodowych dni, takich jak: dzień piwa, muzeum lub studentów.

Polska zajęła przedostatnie miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA Europe dotyczącym poziomu równouprawniania osób LGBTI. Polska zdobyła 18 na 100 punktów. Jedynym państwem, które uzyskało niższy wynik jest Łotwa - 16 punktów. Czytaj więcej
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA