Polityka

Stefan Niesiołowski nawołuje do bojkotu Jasnej Góry

tv.rp.pl
W weekend w Częstochowie odbyła się V Pielgrzymka Środowisk Narodowych. O bojkotowanie Jasnej Góry zaapelował poseł koła Europejskich Demokratów Stefan Niesiołowski. "Jasną Górę należy bojkotować tak jak Wawel z oczywistych powodów" - napisał.

Głównym punktem pielgrzymki m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i stowarzyszenia Marsz Niepodległości była msza w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. 

Pielgrzymce środowisk narodowych towarzyszyły liczne protesty. Listy otwarte do przeora Jasnego Góry wystosowały osoby publiczne i stowarzyszenia. Ich zdaniem skrajny nacjonalizm reprezentowany przez uczestników pielgrzymki jest sprzeczny z naukami Kościoła.

Głos w sprawie pielgrzymki środowisk narodowych zabrał również Stefan Niesiołowski z koła Europejskich Demokratów. 

"Na Jasnej Górze miał miejsce zjazd nacjonalistów i rasistów, którzy mają w swoim dorobku hitlerowskie gesty i rasistowskie hasła (Polska biała). Czcigodny przeor klasztoru o. Marcin Waligóra na protesty, że wspiera ludzi pełnych nienawiści, a więc działających niezgodnie z chrześcijaństwem, odpowiedział „Klasztor jest otwarty dla wszystkich”. Tak wygląda w najczystszej postaci faryzeizm uczonych w Piśmie" - napisał Niesiołowski.

"Jasną Górę należy bojkotować tak jak Wawel z oczywistych powodów" - dodał.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL