fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premier May zapowiada dalsze kroki wobec Rosji

AFP
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała w sobotę, że w najbliższych dniach rozważy wraz z sojusznikami podjęcie kolejnych kroków wobec Rosji w związku z decyzją Moskwy o wydaleniu z kraju 23 brytyjskich dyplomatów.

Theresa May jednoznacznie stwierdziła, że nie da się zastraszyć decyzją o wydaleniu 23 brytyjskich dyplomatów w związku z eskalującym coraz mocniej konfliktem wywołanym próbą otrucia na terenie Wielkiej Brytanii byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i brytyjskiego agenta Siergieja Skripala oraz jego córki Julii.

Podczas spotkania Partii Konserwatywnej liderka ugrupowania oceniła, że Rosja „w rażący sposób naruszyła prawo międzynarodowe”. Jej zdaniem odpowiedź Kremla (m.in. zamknięcie British Council) na wydalenie przedstawicieli Rosji w Wielkiej Brytanii „nie przekreśli faktów”.

„W świetle ich wcześniejszych działań, spodziewaliśmy się takiej odpowiedzi i w najbliższych dniach rozważymy nasze kolejne kroki wraz z naszymi sojusznikami i partnerami” – powiedziała brytyjska premier.

Jak powiedział w piątek Boris Johnson, za rozkazem otrucia Skripala stoi Władimir Putin. Podejrzenia Londynu co do rosyjskich źródeł zamachu na Skripala podzielają również inne kraje UE, w tym Polska, oraz Stany Zjednoczone.

Wcześniej minister obrony Wielkiej Brytanii stwierdził, że Rosja powinna "zamknąć się i iść precz" - tak odpowiedział na pytanie o to, jak Kreml powinien zareagować na wydalenie 23 dyplomatów z Wielkiej Brytanii.

Źródło: The Telegraph/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA