fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rihanna wystąpiła na kongresie w sprawie finansowania edukacji w Senegalu

AFP
- Każde dziecko, każdy chłopiec i każda dziewczynka musi mieć dostęp do edukacji - apelowała Rihanna podczas konferencji w Senegalu w obronie praw do edukacji dla najbiedniejszych krajów świata.

Rihanna wzięła udział w konferencji w Senegalu Światowego Partnerstwa na rzecz Edukacji. Na konferencji byli obecni prezydenci Francji, Emmanuel Macron i Senegalu, Macky Sall.

"Chciałabym bardzo podziękować prezydentowi Macronowi i prezydentowi Sallowi za zaproszenie i zorganizowanie tej ważnej konferencji. Chciałabym też osobiście podziękować wszystkim, którzy przekazali datki dla organizacji. Osiągnęliśmy już bardzo wiele, ale nasza praca nigdy się nie kończy. Mamy przed sobą długą drogę. To walka, której nie przerwiemy, dopóki każdy chłopiec i każda dziewczynka nie uzyskają dostępu do edukacji" - powiedziała piosenkarka w wystąpieniu.

Przed konferencją Rihanna zwróciła się do prezydenta Francji do wzmożenia wysiłków finansowych na rzecz edukacji

Rihanna od 2016 roku jest ambasadorką Światowego Partnerstwa na rzecz Edukacji, stowarzyszenia zajmującego się zapewnieniem dostępu do edukacji dzieciom z krajów rozwijających się.

 

Osobista znajomość Rihanny i francuskiej pary prezydenckiej trwa od ubiegłego roku, kiedy to piosenkarka na Twitterze zwróciła się do prezydenta Francji, by zaangażował się w działalność Światowego Partnerstwa na rzecz Edukacji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA