fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż dla "Faktu": PiS z poparciem 50 procent

Fotorzepa/ Jakub Ostałowski
W sondażu przeprowadzonym przez Kantar Public dla "Faktu" 11 grudnia, czyli po dymisji Beaty Szydło a przed głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 50-procentowe poparcie. Gazeta podkreśla, że dałoby to partii aż 285 mandatów w Sejmie.

Według sondażu, na partię rządzącą głos oddałoby 50 procent badanych, co jest rekordowym poparciem dla PiS.

Drugi wynik w wyborach uzyskałaby według badania Platforma Obywatelska. 17-procentowe poparcie dałoby tej partii 88 mandatów.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania. Swoich posłów wprowadziłby Kukiz'15 (11 proc. poparcia) oraz Nowoczesna (9 proc.). Na granicy progu wyborczego balansuje też Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.).

W parlamencie nie znaleźliby się przedstawiciele Polskie Stronnictwa Ludowego (3 proc.), a także partii Razem (2 proc.) i Wolności Janusza Korwin-Mikkego (1 proc.).

Sondaż przeprowadzono w poniedziałek 11 grudnia metodą wywiadów telefonicznych wspieranych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku 18 lat i więcej.

Gazeta podkreśla, że badanie zostało przeprowadzone już po dymisji rządu Beaty Szydło i po nominacji na premiera Mateusza Morawieckiego.

Według sondażu frekwencja w wyborach wyniosłaby 66,2 proc.

Wyniki sondażu skomentował na Twitterze europoseł PiS Ryszard Czarnecki. "Mało! Chcemy więcej! Obiecujemy ciężką pracę i spełnianie obietnic!" - zapowiedział między innymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA