fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wałęsa: PiS można pokonać tylko dzięki współpracy

Lech Wałęsa
Fotorzepa, Danuta Matloch
Tylko dzięki porozumieniu można wygrać z przeciwnikiem, który nie szanuje żadnych zasad i gotów jest na działania wykraczające poza granice, jakich w wolnej Polsce nikt dotychczas nie śmiał przekroczyć - napisał na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa. Zapowiedział, że włączy się w pracę nad porozumieniem opozycji.

W swoim wpisie były prezydent zaznacza, że współpraca opozycji jest jedynym sposobem na pokonanie w wyborach Prawa i Sprawiedliwości.

"Tylko w ten sposób można wygrać z przeciwnikiem, który nie szanuje żadnych zasad i dla poszerzenia zakresu swojej władzy gotów jest na działania wykraczające poza granice, jakich w wolnej Polsce nikt dotychczas nie śmiał przekroczyć" - napisał b. prezydent.

Zdaniem Lecha Wałęsy, porozumienie w kwestii wystawienia wspólnego prezydenta Nowoczesnej i PO na prezydenta Warszawy powinno być wstępem do porozumienia całej opozycji.

Wałęsa zaznacza jednak, że szczególnie w wyborach samorządowych tam, gdzie większe szanse na pokonanie PiS ma lokalny kandydat, nie ma sensu forsowanie osoby rekomendowanej przez partie polityczne i tym samym zwiększanie szans wygranej kandydata PiS.

"Odpowiedzialność za to spadłaby na tych którzy wybiorą koniunkturalizm, szkodząc tym samym celowi jakim jest zachowanie podmiotowości i niezależności samorządu" - napisał Wałęsa.

Zadeklarował też gotowość włączenia się w pracę na rzecz zawarcia porozumienia przez ugrupowania opozycyjne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA