fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

#RZECZoPOLITYCE Krzysztof Bosak: Bezkompleksowy patriotyzm Polaków

rp.pl
- Około 100 tys. Polaków bezkompleksowo wyraziło swój patriotyzm i dumę narodową. Był cały przekrój społeczny, od inteligencji po robotników - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Krzysztof Bosak, wiceszef Ruchu Narodowego.

Krzysztof Bosak wypowiedział się na temat tegorocznego Marszu Niepodległości i różnic w porównaniu z poprzednimi marszami narodowców. - Tegoroczny Marsz różnił się od poprzednich bogatszym programem kulturalnym, hasłem "my chcemy Boga". Urozmaiciliśmy wydarzenia także o różaniec, modlitwy i repertuar muzyczny. Polacy wyszli bezkompleksowo wyrazić swój patriotyzm – powiedział.

 

- Marsz Niepodległości nie ma intencji politycznej. W tym roku były tylko dwa kontrowersyjne transparenty. My nie dopuszczamy żadnych transparentów i nie jesteśmy w stanie wszystkich transparentów kontrolować, nie istnieje taka procedura, ponieważ przy manifestacjach okołostutysięcznych ciężko zapanować nad wszystkimi flagami. W naszym marszu uczestniczyli politycy z Prawa i Sprawiedliwości – dodał.

Rozmówca wypowiedział się również o odbiorze wydarzenia w zagranicznych mediach. - Marsz Niepodległości to dużo dobrych rzeczy, dobrych emocji i chwil. Jego celem nie jest zadowolenie zagranicznych mediów - one zawsze będą niezadowolone. Nam niepotrzebne jest poparcie lewicowej prasy, wręcz odwrotnie, media prawicowe są zachwycone działaniem narodowców w Polsce. Trzeba dodać, że doktryny rasowe nie są elementem polskiego ruchu narodowego. Dla nas ważną wartością jest duża spójność różnorodności naszego społeczeństwa. Niestety część mediów zagranicznych ma z góry przyjętą tezę dotyczącą naszego środowiska, nazywa faszystami, a ta teza jest nieprawdziwa i w nas godzi. Mimo wszystko byłem zadowolony, gdy zobaczyłem rzetelnie pokazany materiał w telewizji publicznej o naszym patriotycznym marszu, zupełnie inaczej niż za czasów sprawowania władzy przez Platformę – powiedział.

Zapytany jak będzie wyglądał Marsz Niepodległości w 2018 roku odpowiedział, że toczy się dyskusja w tej sprawie. - Nie sądzę, żeby był pomysł połączenia naszego marszu z manifestacją PiS-u w przyszłym roku.

Zapytany o sprawy polityki międzynarodowej odpowiedział, że partia rządząca wzoruje się na programach Ruchu Narodowego. - PiS przejął od nas element programu w sprawie obrony terytorialnej, w sprawach Ukrainy i innych. Jeżeli chce się osiągnąć jakieś cele w polityce międzynarodowej to trzeba je głośno manifestować. Polityka międzynarodowa jest sferą rywalizacji międzynarodowej, tak pisał o niej Roman Dmowski i widać, że to jest prawdziwe. Ukraińcy budują swoją tożsamość narodową i trudno mieć do nich o to pretensje, nie możemy udawać zaskoczonych – podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA