fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Marek Borowski: Opozycja wobec PiS ma potencjał

tv.rp.pl
- Podsumowałem wszystkie partie prokonstytucyjne: PO, Nowoczesną, PSL, Razem i SLD i łącznie mają 43 proc., czyli więcej niż PiS. Widać, że jest potencjał, tylko jest niezagospodarowany - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Marek Borowski, senator niezależny.

W najnowszym sondażu IBRiS-u dla "Rzeczpospolitej" PiS notuje najwyższy wynik - 40 proc. poparcia.

Przeczytaj » Sondaże stabilne, a PiS wciąż liderem

- 500 plus na pewno już nie ciągnie w górę, ale ustabilizowało poparcie - mówił Borowski. - Można powiedzieć, że dobry klimat, choć lekko nadszarpują go mniejsze czy większe spory polityczne - dodał.

- Podsumowałem wszystkie partie prokonstytucyjne: PO, Nowoczesną, PSL, Razem i SLD i łącznie mają 43 proc., czyli więcej niż PiS - mówił Borowski. - Widać, że jest potencjał, tylko jest niezagospodarowany.

Zdaniem senatora obywatelom podobały się weta prezydenta i to, że nie chciał dać pełnej władzy ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. - Staje prezydent Andrzej Duda i mówi, że jedna partia nie może wybierać wszystkich sędziów. A to się podoba ludziom - mówił Borowski.

- Opozycja powinna skrytykować jednych i drugich. Opozycja wychodzi na największego marudę, bo nie ma własnej propozycji w tej sprawie - oceniał senator. - Tak można oceniać wszystkie dziedziny i w żadnej nie ma projektów opozycji. Weźmy na przykład ustawę o służbie cywilnej. PiS to zdemolował, ale opozycja nie przedstawiła alternatywy.

Według senatora prezydent Duda mięknie i w końcowym rozrachunku projekty dotyczące reformy sądownictwa będą po myśli prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - W tej chwili trwa proces ugniatania prezydenta. Te propozycje prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby wymieść wszystkich sędziów, może nie uda się w stu procentach, ale tak żeby mieć władzę - powiedział Borowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA