fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Leszek Balcerowicz o wpisie Patryka Jakiego na Twitterze

Fotorzepa, Robert Gardziński
"Tortury i kara śmierci - tym próbuje przyciągnąć wyborców niejaki (Patryk) Jaki - gwiazda PiS. 500+ nie wystarczy." - napisał na Twitterze były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz.

To komentarz do wpisu wiceministra sprawiedliwości, który - komentując brutalny atak na młode małżeństwo z Polski we włoskim Rimini (mężczyzna został pobity, kobieta - zbiorowo zgwałcona, ataku dokonali prawdopodobnie imigranci), napisał na Twitterze, że "dla tych bydlaków powinna być kara śmierci". Jaki dodał, że dla tego konkretnego przypadku "przywróciłby także tortury".

Wpis Jakiego w krótkim czasie został przekazany dalej 500 razy, doczekał się też ponad 2 tysięcy polubień.

Wiceministra krytykują jednak politycy opozycji.

"Jesteśmy coraz dalej od wartości europejskich, wiceminister sprawiedliwości za karą śmierci i torturami w 2017 r." - napisał na Twitterze Robert Kropiwnicki z PO.

"Z wielkim smutkiem obserwuję wynurzenia niedojrzałego wiceministra sprawiedliwości. Poziom spod budki z piwem. Niegodne urzędnika państwowego" - wtórował mu inny poseł PO, Tomasz Cimoszewicz. 

Z kolei były lider PSL Janusz Piechociński oceniając wypowiedź Jakiego w wymianie zdań na Twitterze z Konradem Piaseckim z Radia Zet zastanawia się, czy Jaki mówi o torturowaniu w kontekście przestępstwa popełnionego przez osoby nie będące Polakami, ponieważ "torturowanie 'obcych' znajduje większą akceptację".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA