fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Noam Chomsky: Republikanie gorsi niż Daesh

AFP
Partia Republikańska to "najgroźniejsza organizacja w historii ludzkości" - ocenił amerykański filozof Noam Chomsky w rozmowie z BBC.

- To skandaliczne stwierdzenie i gdy je wypowiedziałem podkreślam "spójrzcie, to skandaliczne stwierdzenie" - powiedział Chomsky. - Ale to prawda - dodał.

Na pytanie czy Republikanie są według niego gorsi niż Daesh, Chomsky odpowiedział: - Czy Daesh poświęca się temu, żeby zniszczyć wszelkie formy zorganizowanego istnienia człowieka na ziemi?

Następnie wyjaśnił, że chodzi mu o podejście Republikanów do tematu zmian klimatycznych. - Co oznacza, że nie tylko nie będziemy niczego robić ze zmianami klimatu, ale nawet postaramy się przyspieszyć wyścig ku przepaści? - zapytał.

Dodał, że nie jest istotne jaki jest cel Republikanów - ważne są konsekwencje zaniechania walki ze zmianami klimatycznymi.

Chomsky stwierdził też, że Donald Trump szkodzi przede wszystkim światu i że to "już się dzieje". Tu również miał na myśli podejście Trumpa do zmian klimatycznych.

- To kluczowa sprawa. To egzystencjalne zagrożenie - przekonywał. Dodał, że nie chodzi tylko o Trumpa, bo "każdy republikański przywódca jest taki sam".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA