fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Poseł PO nie przyjdzie pod dom Kaczyńskiego

Cezary Tomczyk
Fotorzepa, Robert Gardziński
Raczej nie wezmę udziału w demonstracji jaka 13 grudnia ma odbyć się pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu - powiedział w TVP Info były rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

- Rozumiem wszystkich tych, którzy tam będą. Rozumiem, że jest potrzeba oporu społecznego, próba znalezienia jakiejś metafory do czasów zamierzchłych, bo to, co się dzieje teraz z Trybunałem Konstytucyjnym, jest to jednak zachwianie naszej konstytucji - zaznaczył jednocześnie Tomczyk.

Tomczyk odniósł się w ten sposób do inicjatywy, jaka pojawiła się na Facebooku - jej członkowie chcą 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku, demonstrować pod domem Jarosława Kaczyńskiego. To forma protestu przeciwko działaniom PiS ws. Trybunału Konstytucyjnego.

Poseł PO skrytykował jednocześnie polityków (m.in. lidera .Nowoczesnej Ryszarda Petru), który nawołuje przeciwników PiS do protestowania na ulicach. - Przede wszystkim musimy wypełniać nasze obowiązki w Sejmie - zaznaczył zapowiadając, że Platforma będzie stawiała opór PiS w parlamencie. 

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA