fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pogoda

Chaos w Madrycie. Po burzy śnieżnej zamknięto lotnisko

AFP
Obfite opady śniegu spowodowały, że w piątek tysiące hiszpańskich kierowców zostało uwięzionych w swoich samochodach, ponieważ drogi zostały zablokowane. Zamknięto lotnisko w stolicy Hiszpanii.

Autostrady M-30 i M-40 w pobliżu Madrytu były wśród ponad 400 dróg, na których śnieg utrudniał poruszanie się pojazdom. Obywatele zostali poproszeni o unikanie nieistotnych podróży z powodu bardzo nietypowej zamieci.

- Pojechałam zobaczyć się z mężem w szpitalu i utknęłam tu na trzy godziny. To podróż, która powinna zająć 15 minut - powiedział jedna z kobiet w rozmowie z telewizją RNE.

Meteorolodzy spodziewali się, że w piątek opad śniegu wyniesie w sumie 20 cm, a temperatury będą oscylować w okolicach zera. Czerwony Krzyż rozwoził żywność dla uwięzionych kierowców ciężarówek na trasie A4 w Madrycie.

Z powodu śniegu zamknięto lotnisko Barajas w Madrycie. Wszystkie loty zostały przekierowane do innych portów lotniczych. Zawieszono również połączenie szybkiej kolei łączącej stolicę z Alicante i Walencją.

Odnotowano również rekordowy spadek temperatury -35,6 stopni C w Vega de Lourdes w północnej Hiszpanii. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA