fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Trudno być królem

materiały prasowe
Tytuł wystawy „W Polsce króla Maciusia" przywołuje wspomnienia najsłynniejszej książki Janusza Korczaka. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN stało się do końca czerwca 2019 r., czyli do najbliższych wakacji, namiastką państwa idealnego.

Państwa, w którym los obywateli liczy się najbardziej. W którym można zadawać niewygodne, a czasem kłopotliwe pytania. Na tej wystawie uczymy się odpowiedzialności za wypowiadane słowa i wydawane pieniądze. Poznajemy trudy przedzierania się przez okopy, a nawet decydujemy o tym, w jakiej koronie byłoby nam najbardziej do twarzy.

Część ekspozycji przypomina ogromny plac zabaw. Bo „W Polsce króla Maciusia" to przedsięwzięcie familijne. Zaraz przy wejściu dzieci, pod bacznym okiem rodziców, mogą sobie usiąść na wybranym koniu na biegunach, by obejrzeć krótki film o tym, jak Polska traciła i odzyskiwała niepodległość. Potem wchodzimy w wielką księgę i czytając o czasach I wojny światowej i odzyskiwaniu niepodległości, mali widzowie mogą przedzierać się przez zasieki.

Malowniczy świat idealnego państwa, którym próbuje kierować małoletni Maciuś, tworzą powiększone oniryczne obrazy Iwony Chmielewskiej (na ilustr.). Klamrą opowieści jest portret mło...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA