fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klaudia Jachira: Cukier powinien zniknąć, choć jestem od niego uzależniona

Fotorzepa, Darek Golik
Jak wypełniałam dokumenty do Państwowej Komisji Wyborczej i wpisałam „aktorka", to mi cofnęli. Musiałam wpisać „aktor". Wtedy pomyślałam sobie, że skoro przez tysiąc lat mieliśmy tylko męskie końcówki, to powinniśmy iść na kontrę i używać tylko żeńskich - mówi Klaudia Jachira, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Plus Minus: Wyobraża sobie pani swoje pierwsze wystąpienie w Sejmie?

Zaczynam sobie to powoli wizualizować. Trudno przewidzieć dokładnie, na jaki będzie temat, ale mam swój katalog pomysłów.

Co w nim się znajduje?

Mam kilka rzeczy, z którymi idę do Sejmu. Pierwsza to ta, z której się wywodzę. Bo na pewno chciałabym kontynuować działalność artystyczną. Jeśli PiS będzie dalej naruszał wolność słowa, to nie będę się bała o tym mówić. Chciałabym się też zająć rzeczami, o które nie toczy się wielki polityczny spór: trzeba bardziej zadbać o bezpieczeństwo pieszych i skończyć z przyzwoleniem na przekraczanie prędkości.

Potrzebne są wyższe mandaty?

Nie wiem, czy zacząć już od podwyższania. Mam od 11 lat prawo jazdy i policja kontrolowała mnie dwa razy w życiu. Jeżdżę przepisowo i tak dalej, ale rzadko widzi się patrol. Trzeba wrócić do fotoradarów i sprawić, by Polacy nie mieli przyzwolenia na łamanie przepisów. Prędkość zabija....

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA