fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Protasiewicz: Emigracja moralna polskiej inteligencji

Spec od kampanii. Finał kampanii samorządowej PO we wrocławskim ratuszu. Na zdjęciu od lewej Maciej Zieliński, reprezentant Polski w koszykówce, kandydat do Rady Miejskiej, i Jacek Protasiewicz. 9 listopada 2006 r.
Fotorzepa, Grzegorz Hawałej
Donald Tusk pojął, że Grzegorz Schetyna wyznaczył mu rolę królowej brytyjskiej, która panuje, ale nie rządzi. I tak pojawiły się między nimi napięcia - mówi Jacek Protasiewicz, poseł Unii Europejskich Demokratów, były polityk PO.

Plus Minus: Od wczesnych lat 90. żyje pan z uprawiania polityki. Co będzie, jeżeli nie zostanie pan wybrany na następną kadencję do Sejmu?

Życie się nie skończy. Z formalnego punktu widzenia wracam do Urzędu Miejskiego Wrocławia na stanowisko dyrektorskie, które opuściłem wraz z pierwszymi wyborami do Sejmu.

To było 18 lat temu!

Nie szkodzi. Zgodnie z prawem to miejsce ciągle na mnie czeka i przez dwa lata byłego posła nie można zwolnić. Jednak moi koledzy z biznesu twierdzą, że mam dużą szansę na zatrudnienie w sektorze prywatnym. Przedsiębiorcy nie rozumieją mechanizmów obowiązujących w polityce i potrzebują ludzi, którzy by im objaśniali tę rzeczywistość. Dlatego Igor Ostachowicz, który przez siedem lat współpracował z premierem Donaldem Tuskiem, znalazł bez problemu zatrudnienie w międzynarodowej firmie audytorskiej.

Pomówmy o polityce. Na początku lat 90. związał się pan z Kongresem Liberalno-Demokratycznym. Zaskoczyło pana, że Kongres ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA