Reklama

Jakub Wiech. Niemcy bawią się w małą Moskwę

Za dziesięć lat osoby myślące o klimacie tak, jak dziś myśli istotna część polskiej prawicy, będą w Polsce powszechnie uważane za ludzi groteskowych, to będzie margines – mówi Michałowi Płocińskiemu ekspert ds. energetyki Jakub Wiech.
Jakub Wiech. Niemcy bawią się w małą Moskwę

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Plus Minus: Dokończą Nord Stream 2?

Nawet jeżeli dokończą, to nie znaczy, że będzie on pełnił swoją funkcję. Wyobrażam sobie sytuację, że zostanie zbudowany jako infrastruktura łącząca Rosję i Niemcy, natomiast nie popłynie nią gaz, bo Stany Zjednoczone nałożą takie sankcje, że odstraszą europejskie spółki od kupna surowca przesyłanego tym gazociągiem.

Pozostało jeszcze 98% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama