Profesor też człowiek

Polski poeta oświeceniowy Ignacy Krasicki wierzył, że bawiąc, należy uczyć, a ucząc, bawić. Zapewne nie miał na myśli gier planszowych, które w jego czasach służyły hazardowi. Dziś pomagają dzieciom przyswoić reguły ortografii, opanować podstawy matematyki czy poznać przepisy niezbędne do zdobycia karty rowerowej.

Publikacja: 22.02.2019 17:00

Profesor też człowiek

Foto: materiały prasowe

„Cytosis" jest dużo ambitniejszym projektem. Przenosi graczy do wnętrza ludzkiej komórki i pokazuje, jak ona funkcjonuje. Zabawa polega na gromadzeniu surowców niezbędnych do produkcji hormonów i enzymów. Aby je zdobyć, trzeba umiejętnie rozmieścić swoich miniaturowych robotników i sięgnąć po „skarby" przed innymi graczami. Przekształcanie mRNA na białka czy przenoszenie pęcherzyków z szorstkiej bądź gładkiej siateczki śródplazmatycznej do aparatu Golgiego i dalej do błony komórkowej to kolejne z atrakcji przygotowanych przez twórców gry. Początkowo może się to wydawać skomplikowane, ale z czasem staje się intuicyjne. Wiedza sama wchodzi do głowy, choć nie dominuje nad rozgrywką, bo zabawa jest tu najważniejsza.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami